co w Legii piszczało

Co w Legii piszczało #9

Reprezentacyjna przerwa powoli się kończy. I dobrze, ponieważ czekają nas sprawdziany z prawdziwego zdarzenia, a po to Legia istnieje, żeby uczestniczyć w takich meczach. Ale zanim zaczniemy żyć Lechią, Rakowem i Lechem, sprawdźmy, co tam w Legii piszczało w ostatnim tygodniu.

Poniedziałek

Na początku tygodnia dotarła do nas smutna wiadomość. W niedzielę zmarł Jan Pieszko, były piłkarz i asystent trenera Legii. Ta wybitna postać w swoim 80-letnim życiu została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W barwach „Wojskowych” zagrał 238 meczów, w których zaliczył 68 trafień. W gablocie Legii dzięki jego wkładowi znajdują się dwa Mistrzostwa oraz jeden Puchar Polski.

Wtorek

Przerwy na reprezentacje charakteryzują się małą liczbą newsów, czego dowodem jest drugi dzień poprzedniego tygodnia.

Środa

W reprezentacji Polski U-18 45 minut rozegrał Wiktor Kamiński. Ekipa Marcina Brosza zremisowała ze Szwajcarią 2:2.

Inne sekcje odniosły zwycięstwa w swoich rozgrywkach. Koszykarze wygrali w Stargardzie z miejscową Spójnią 77:63, a rewelacyjni siatkarze wygrali czwarty mecz z rzędu. Legioniści wygrali na wyjeździe 3:1 z SMS PZPS Spała.

Przy okazji przypominamy o zrzutce, która ma na celu pomóc siatkarskiej sekcji stołecznego klubu.

Czwartek

Krótki raport zmagań Legionistów w swoich kadrach

Lindsay Rose rozegrał całe spotkanie z opaską kapitana w swojej kadrze. Niestety Mauritius przegrało z Wyspami Świętego Tomasza i Książęca 0:1 w meczu eliminacji do PNA.

90 minut zaliczył Cezary Miszta, a kadra U-21 zremisowała na wyjeździe z Izraelem 2:2 w ramach meczu kwalifikacji do ME.

W towarzyskim meczu Serbia wygrała z Węgrami 1:0, a cały mecz na ławce przesiedział Filip Mladenović.

Czesi przegrali w barażach z reprezentacją Szwecji 0:1. Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka. Tomasz Pekhart grał od 83. minuty.

Pierwszy mecz w roli selekcjonera zaliczył Czesław Michniewicz. Polska zremisowała w Glasgow ze Szkocją 1:1. Cały mecz na ławce przesiedział Mateusz Wieteska.

Piątek

Kadra U-18 ponownie zagrała sparing ze Szwajcarią. To były udane zawody w wykonaniu Wiktora Kamińskiego, który wszedł w 73. minucie spotkania i zaledwie po kilku sekundach zaliczył jedyne trafienie w meczu.

Reprezentacja Albanii U-21 przegrała 0:1 z Czechami w spotkaniu w ramach eliminacji ME. Jurgen Celhaka oraz Ernest Muci rozegrali całe spotkanie.

Rozgrywany jest również turniej Elite League, w którym Polska U-20 wygrała 2:0 z Anglią U-20. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Kacper Tobiasz.

Sobota

Legijna CLJ-ka zremisowała w Szczecinie z Pogonią 1:1. Gola dla „Wojskowych” zdobył Patryk Romanowski.

Przerwa na reprezentację nie oznacza tego, że zawodnicy pierwszego zespołu odpoczywali. W Książenicach odbył się sparing z Widzewem Łódź. Legioniści przegrali 2:3. Dwie asysty zaliczył oczywiście Josue, a z jego podań skorzystali Patryk Sokołowski i Paweł Wszołek.

Mecz towarzyski rozegrała reprezentacji Słowenii, która zmierzyła się z Chorwacją. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a asystę zaliczył nowy nabytek Legii, Benjamin Verbić. Skrzydłowy wszedł na boisko w 63. minucie, a w protokole meczowym zapisał się dzięki dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Rozpoczął się nowy sezon AMP Futbolu! Legioniści rozegrali w sobotę dwa mecze, które wygrali. Pierwszy z Nowymi Technologiami Różyce (4:0), a drugi z Wisłą Kraków (3:2).

Legijni Futsaliści zremisowani u siebie z Clearexem Chorzów 4:4. Michał Szymczak strzelił dwa gole, a Mariusz Milewski i Paweł Tarnowski zaliczyli po jednym trafieniu.

Siatkarze nie zamierzają się zatrzymać. Play-offy są na wyciągnięcie ręki, bowiem w ostatniej kolejce wygrali u siebie z Mickiewiczem Kluczbork 3:2. Jest to piąte zwycięstwo z rzędu Legionistów.

Sekcja koszykarzy niestety musiała obejść się smakiem. Przegrali z Czarnymi Słupsk 90:96. Lider tabeli potrzebował dogrywki, żeby pokonać „Wojskowych”.

Legia Ladies wygrały derby z KS Wilanów 3:0. Dwa gole zdobyła Klaudia Świstek, a jedno trafienie zanotowała Amelia Przybylska.

Niedziela

AMP Futboliści doskonali weszli w rozgrywki nowego sezonu. Po sobotnich zwycięstwach w niedzielę również dobrze im poszło. Na początku zremisowali z Kuloodpornymi Bielsko-Biała 1:1, a następnie wygrali z Wartą Poznań 2:0. Dzięki tym zwycięstwom wygrali turniej w Poznaniu oraz zostali liderami rozgrywek.

Lindsay Rose zaliczył drugie w spotkaniu w tygodniu jako kapitan kadry Mauritiusa. Wraz z kolegami zremisowali w rewanżu z Wyspami Świętego Tomasza i Książęca 3:3. Legionista zaliczył pełne 90 minut.