IMG_7609

Oceny po meczu z Lechem

Typowy mecz walki – tak określiłaby ostatnie spotkanie Legii większość mejwenów w Polsce. A jak go widzi duet Bułgarski Atleta & Bez Zadęcia? Zapraszamy do ich ocen zawodników Legii.

Strebinger – 7

Bułgarski Atleta: Pewny i czujny. Oceniając po tych trzech spotkaniach, mamy bramkarza na kolejny sezon.

Bez Zadęcia: Pewny występ austriackiego bramkarza, pomimo, że nie był to mecz wielu strzałów, dawał poczucie spokoju na bramce. Przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia.

Johansson – 5

BA: Jedno ze słabszych spotkań Mattiasa w naszych barwach. Duży wpływ na jego dyspozycję miała „pomoc” jaką otrzymywał od Kastratiego.

BZ: Trudne spotkanie dla Szweda, szczególnie w pierwszej w połowie, gdy otrzymywał znikome wsparcie od Kastratiego.

Rose – 7.5

BA: Nie ustrzegł się błędów. M.in. przegrana główką przy bramce dla Lecha, przecięcie piłki, które mogło skończyć się samobójem, ręka w ostatniej akcji meczu. Mimo to grał bardzo dobre spotkanie. Dobrze się ustawiał, wygrywał pojedynki, rozgrywał piłkę. W ankiecie na naszym Twitterze wybraliście go najlepszym zawodnikiem spotkania.

BZ: Najlepszy piłkarz meczu, najlepszy mecz w wykonaniu Rose’a w Legii. Oby tak dalej. Wartość dodana dla drużyny zarówno w obronie jak i w ataku, gdzie fajnie podłączał się piłką w konstrukcji akcji.

Wieteska – 5

BA: Cała linia obrony dała radę w tym spotkaniu, ale Wietes momentami był elektryczny oraz notował straty przy wyprowadzeniu piłki.

BZ: Dużo niedokładnych zagrań, które kończyły się stratą, powoduje obniżenie oceny.

Jędza – 6

BA: W tej chwili najlepsze rozwiązanie na załatanie lewej obrony. Braki zwrotności, nadrabia ustawieniem i doświadczeniem.

BZ: Niezły występ na lewej obronie. Szkoda, że żadne podłączenie do kontry nie skończyło się celnym dośrodkowaniem lub zagrożeniem. Osobiście cieszę się, że jest Jędza i nie muszę oglądać „popisów” Mladena.

Kastrati – 2.5

BA: Raz pokazał się z dobrej strony, gdzie idealnie podał piłkę do Rosołka. Poza tą akcją niewiele było z niego pożytku zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Z biegiem spotkania zaczął przegrywać nawet pojedynki szybkościowe. W ankiecie na naszym Twitterze wybraliście go najsłabszym zawodnikiem spotkania.

BZ: W obronie nie pomagał, z przodu jedne dobre zagranie do Rosołka. Przy kontuzji Wszołka kiepsko wygląda prawa strona, z chęcią zobaczyłbym tam Ramila.

Slisz- 3.5

BA: Słabo wyglądaliśmy w środku pola. W pierwszej połowie w duecie z Celhaką wyglądało to bardzo źle. Bartek jak zwykle sporo się nabiegał, trochę odbierał, ale mimo wszystko zawiódł.

BZ: W pierwszej połowie przegraliśmy środek. Na obronę Slisza trzeba oddać, że Celhaka na boisku był tylko formalnie, więc miał utrudnione zadanie. Kilka razy irytował przyjęciem czy też szybszym podjęciem decyzji. Niekiedy faktycznie nie miał opcji do zagrania. 

Celhaka – 2

BA: Najsłabszy po Kastratim i to chyba jego najgorszy mecz w naszych barwach. Po 45 minutach słusznie został odesłany „do bazy”.

BZ: Szkoda pisać, przeszedł koło meczu. Całe szczęście w przerwie został zmieniony. Dla mnie najsłabszy na boisku.

Josue – 6

BA: Asysta plus jego charyzma i to, że nie dał się sprowokować przeciwnikowi, który na każdym kroku brutalnie go faulował. Niestety, nie ma z przodu z kim pograć i przyspieszyć naszej gry.

BZ: Trudny mecz dla naszego lidera. Plus do oceny za świetną asystę, minus za sytuację, w której Kharatin otrzymał czerwoną kartkę, kiedy to ratował sytuację po złej decyzji Portugalczyka.

Rosołek – 3 

BA: Miał dobre zagrania, pracował dla drużyny, ale często zawodziła go technika użytkowa. Dodatkowo zmarnował dobrą sytuacje po zagraniu Kastratiego.

BZ: Miał swoją sytuację, lecz trafił piłką w obrońcę. Wiadomo, pozycja, na której występuje, jest z musu, a przy mocniejszym rywalu wychodzą wszystkie mankamenty Rossiego.

Lopes – 6

BA: Napastnicy Legii nie mają łatwo. Poza Josue nie bardzo mogą liczyć na podanie od pozostałych kolegów, dlatego uważam, że słusznie trener Vukovic postawił na Rafę. Nie był przyspawany do pola karnego, był bardziej mobilny. Gol po strzale głową? Cudowny.

BZ: Niezły występ naszego napastnika, dodatkowo z najważniejszą liczbą, golem. Warto wyróżnić go za przytrzymanie piłki i zdobywanie jardów.

Pekhart – 3

BA: Ciężko mieć do niego pretensje, ale niewiele dało jego wejście na boisku. Wydaje się, że mógł zachować się lepiej po złej interwencji bramkarz Lecha.

Sokołowski – 5.5

BA: Zostawił dużo zdrowia, uspokoił środek pola. To jego najlepszy oficjalny mecz w naszych barwach.

BZ: Pomimo, że grał krótko, to warto go wyróżnić. Po wejściu na boisko częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, a Sokół udowodnił serce do gry i chciał kontynuować mecz nawet z zakrwawioną głową.

Verbic –  2.5

BA: Pokazał dlaczego nie gra w podstawowym składzie. Nie kojarzę żadnego udanego zagrania w jego wykonaniu.

BZ: Zmienił Kastratiego i niewiele wniósł na boisko.

Charatin – 2

BA: Zapamiętam go głównie za kartkę. Z jednej strony przerwał groźną akcję, z drugiej mógł to zrobić wcześniej, w mniej brutalny sposób i bez ryzyka czerwonej kartki.

*Zakres ocen 1-10. Ocena wyjściowa 5.

Podziel się:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz również

Parodyści

Drużynę podobno buduje się od tyłu. W takim razie Dyrektor Jacek i trener Runjaić nie zbudowali niczego. Nawet jeśli ofensywa się dźwignęła to popisy defensywy,

Oceny po meczu z Molde

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami Legionistów za mecz z Molde w wykonaniu Piotra Legionisty i Michała Palaka. Tobiasz – 2 PL: Gola zawalił, ale

Oceny po meczu z Puszczą

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami Legionistów za mecz z Puszczą w wykonaniu Piotra Legionisty i Michała Palaka. Tobiasz – 5 PL: Przy golu bez