podsumowanie i laureaci

[Fantasy ESA] Podsumowanie rundy – NAGRODY

17 kolejek Fantasy ESA za nami, więc czas na podsumowanie rundy jesiennej. Byliśmy świadkami wielu ciekawych spotkań, poznaliśmy kilku niespodziewanych boiskowych bohaterów, a przede wszystkim świetnie bawiliśmy się w Lidze Kilka Słów o Legii. Nagrodźmy zatem zwycięzców!

NAGRODA GŁÓWNA

Walka o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca, choć lider Ligi KSOL wyklarował się już kilka kolejek wcześniej. Jednakże, zgodnie z regulaminem, który nagrody w klasyfikacji generalnej przewiduje tylko dla graczy zadeklarowanych jako kibice Legii lub Radomiaka, ekipa “TORN HELKAR” Michała Chomika (zwycięzcy klasyfikacji generalnej całej Fantasy ESA) nie mogła być brana pod uwagę. 

W grze o naszą najcenniejszą nagrodę były więc 3 zespoły: “Szalona Ruda”, “Dominik Nagy” i “Capachinhos”. Wydawało się, że największym faworytem będzie ostatni z wymienionych, lecz lekko słabsze ostatnie kolejki, spowodowały, że szansa na wygraną przeszła graczowi vaquero90 koło nosa.

Ogłaszamy więc, że zdobywcą Nagrody Głównej, czyli koszulki meczowej Legii (z autografem), w której jeden z zawodników wystąpił w rundzie jesiennej, jest drużyna “Szalona Ruda” gracza macglus – serdecznie gratulujemy!

Tak przedstawia się klasyfikacja końcowa Ligi KSOL dla Kibiców Legii i Radomiaka:

 1. “Szalona Ruda”, macglus, 1004 punkty – Koszulka meczowa (z autografem), w której jeden z zawodników wystąpił w rundzie jesiennej
 2. “FC Dominik Nagy”, Igor Borkowski, 992 punkty – Oficjalna piłka Ekstraklasy + voucher 100 PLN do Fan Store
 3. “Capachinhos”, vaquero90, 982 punkty – Oficjalna piłka Ekstraklasy + voucher 100 PLN do Fan Store
 4. “FC TczewTeam”, FC Tczew TEAM, 976 punktów – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 5. “Kópavogur”, 974 punkty – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 6. “Warszawa do końca”, Niezbędny, 965 punktów – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 7. “Koń Dziki”, Koń Dzik, 960 punktów – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 8. “FC Nuworysze”, siarson, 953 punkty – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 9. “LenkaAndWojtuś2”, beki#WU995154, 953 punkty – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa
 10. “CWKS Slayer”, Major666, 947 punktów – Zaproszenia dla 2 osób na mecz Legii Warszawa

Uwaga: nagroda w postaci piłki może ulec zamianie na inną, gdyż obecnie trudno zagwarantować ją na 100%. Jeżeli będzie taka potrzeba to zrobimy propozycje i głosowanie na Twitterze.

Poniżej składy naszych zwycięzców:

NAGRODA MIESIĄCA

W listopadzie mieliśmy jedynie 2 kolejki, więc każdy zdobyty punkt był na wagę złota. Tak przedstawia się klasyfikacja za ten miesiąc:

 1. „RETER” – 149 punktów
 2. „Unia Hrubieszów” – 143 punkty
 3. „Borubary” – 141 punktów

Gratulujemy zwycięzcom!

Wasze nagrody to bilet dla 2 osób na Trybunę Zachodnią VIP do strefy SILVER dla zwycięzcy oraz bilet dla 2 osób na Trybunę Wschodnią dla miejsc 2. i 3.

Składy najlepszych drużyn listopada możecie zobaczyć poniżej:

NAGRODA TYGODNIA

W 17. kolejce najlepszą drużyną okazała się być “EkipaKarola”, która zdobyła 87 punktów. Studiując skład Karola Wrześniewskiego zaobserwujemy, że nie było żadnego wystrzału punktowego pojedynczego zawodnika, a solidne ciułanie punktów przez cały zespół. Oczywiście tak dobrego wyniku nie byłoby też bez użycia opcji “Ławka punktuje” – rezerwowi do puli dołożyli aż 24 punkty.

Nagroda za zwycięstwo w 17. kolejce to bilet dla 2 osób na mecz Legii + voucher na 50 PLN do Fan Store – gratulacje!

EkipaKarola – zwycięzca Nagrody Tygodnia za 17. kolejkę

UWAGA!

Aby otrzymać nagrody, zgłoście się proszę do nas w ciągu 7 dni mailowo (info@kilkaslowolegii.pl) lub w prywatnej wiadomości na TT i w celu weryfikacji, załącz screen zalogowanego konta Fantasy.

KLASYFIKACJA GENERALNA LIG PRYWATNYCH

W klasyfikacji lig prywatnych zachowaliśmy nasze 8. miejsce. Nie jesteśmy do końca zadowoleni, bo celowaliśmy w  Top 5, ale zebraliśmy sporo cennych doświadczeń i mamy nadzieję przełożyć je na kolejną rundę. Fantastyczny Skaucie, RetroFutbolu, Ligo Watch esa – strzeżcie się!

Klasyfikacja generalna lig prywatnych

Na koniec chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim graczom za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że Liga KSOL przypadła Wam do gustu i na wiosnę znów się spotkamy.

Osobne podziękowania dla naszego eksperta, Pawła “pwlgw”, dzięki któremu mogliśmy stworzyć nasz poradnik, i który dzielił się z nami przemyśleniami i radami przez całą rundę.

Dziękujemy również najlepszemu Klubowi w Polsce – Legii Warszawa, za zasponsorowanie wspaniałych nagród w naszej Lidze.

Do zobaczenia w 2023 roku!

Sponsorem nagród w lidze KSOL jest Legia Warszawa.

Podziel się:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz również

Typer KSOL – podsumowanie po 18. i 19. kolejce Ekstraklasy

Za nami siedemnasta kolejka sezonu w wykonaniu Legionistów i jednocześnie dwudziesta kolejka typera Kilka Słów o Legii. To podsumowanie będzie o tyle wyjątkowe, że podsumujemy dwie ostatnie kolejki, ponieważ mamy zaległości w tym temacie. Sprawdźcie, którym z użytkowników Twittera poszło najlepiej z wytypowaniem wyniku „Wojskowych”.

Pusta kasa lepsza od miedziaków

Mówi się, że pieniądze nie grają. Zawsze byłem sceptyczny wobec tego stwierdzenia. Wszak przeczą mu statystyki, zresztą wystarczy obejrzeć mecze polskich drużyn w europejskich pucharach, gdy nie są już rozstawione. Nieliczne wyjątki tylko potwierdzają tę regułę. Tymczasem biedna Legia w tej rundzie punktowo 6 na 6. I pal licho te punkty. Co najważniejsze, w tych skrajnych warunkach, gdy młodzi sami muszą płacić za jedzenie, gdy toniemy w długach, gramy po prostu dobrze w piłkę. Wystarczy porównać nasze mecze z tymi rozgrywanymi przez naszych rywali, nawet tych, których plakaty nad łożkami i pod kołdrami mają mejweni. O, pardon, zapomniałbym. Ta nasza dobra gra trwa póki co 65 minut, a może cezurą jest tu wcale nie czas, lecz strata bramki. Bliżej mi do tej teorii, a tym samym wszyscy rządkiem do psychologa. Może Iga Świątek pomoże i Daria Abramowicz kogoś poleci.

Poważny sprawdzian

Legię w najbliższą sobotę czeka bardzo poważny sprawdzian w meczu z Zagłębiem. Na pewno będzie to trudniejsze spotkanie niż z Koroną, która momentami bała się grać w piłkę na Łazienkowskiej. Powodów jest kilka – zawieszenie Bartosza Kapustki, który obejrzał czwartą żółtą kartkę. Do tego dochodzi kontuzja Carlitosa, który nie zagra przez następne kilka tygodni. I powód numer 3. – Legia zmierzy się z drużyną trenera Fornalika na wiosnę, co zawsze samo w sobie jest sporym wyzwaniem.

Strzykawka z dwiema dawkami pokory

Przez 65 minut byłem zajęty przede wszystkim wymyślaniem błyskotliwego tytułu. Takiego, który oddawałby naszą świetną grę, bezradność rywala, bardzo dobry wynik. Przez ponad cztery kwadranse zastanawiałem się także nad tym, czy to my jesteśmy tacy dobrzy? Czy też Korona taka słaba. Okazuje się, że ani to, ani to. Po prostu rywale nam pomagali przez większą część meczu, my im przez mniejszą. Dlatego ostatecznie 3 punkty zostają, całe szczęście, w Warszawie.

Wracamy do gry!

Po długim oczekiwaniu wraca Ekstraklasa, a co za tym idzie Legia po niespełna 77 dniach wraca do gry o stawkę (gdyby kogoś szczególnie interesowały liczby – od ostatniego spotkania do pierwszego gwizdka w niedzielę minie około 6636600 sekund). Całe szczęście w końcu będziemy mogli zobaczyć trochę poważnego futbolu – ile można oglądać lig zagranicznych czy Mistrzostw Świata, chyba wszyscy tęskniliśmy za wieczorami z naszą kochaną ligą i nareszcie się doczekaliśmy! Na start rundy czeka nas spotkanie z przedostatnią w tabeli Koroną Kielce. Cel? Pewne zwycięstwo i 3 punkty.